Cosmopolitan

Doba přípravy

10 minut

Ingredience

  • 4 cl citronové vodky, například vodka Pravda Citron nebo Absolut Citron  (Tip! Pokud doma máte jen obyčejnou vodku, stačí přidat citronovou šťávu.)
  • 1,5 cl Cointreau
  • čerstvé limetkové šťávy z půlky limetky
  • 3 cl brusinkového džusu

Výrobce alkoholu

Absolut Cointreau

Původ koktejlu

Spojené státy

Původ

Tomuto drinku by se těžko hledal jasný zakladatel. Příběhu, kdy byl cosmopolitan poprvé namíchán je hned několik. John Cain kombinoval také vodku, brusinkový džus a limetku, ale jako čtvrtou ingredienci přidával triple sec. Za vynálezce se zmiňuje i Neal Murray z steakhousu Cork & Cleaver v Minneapolis či floridská barmanka Cheryl Cook. Ta si všimla faktu, že se lidem líbí pít Martini i díky jeho typické skleničce. Tak do ní začala míchat Cosmo, které chutnalo spoustu lidem. Existuje tedy spoustu konspirací. Co víme jistě je, že Cosmopolitan který známe dnes se proslavil v baru Odeon v Manhattanu.

Postup

Připravíme si velkou koktejlovou sklenici. Buď ji necháme předem zamrazit, nebo sklenici ochladíme kostkami ledu. Všechny suroviny nalijeme do šejkru a důkladně vyšejkrujeme. Poté vlijeme nejlépe přes barové sítko do vychlazené sklenice. Koktejl lze ozdobit plátkem limetky či pomerančovou kůrou. Ta může drink krásně provonět.A máme hotovo. Jednodušší než jste čekali, že? Na zdraví!

Jak tento drink hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu
 

Výrobce alkoholu

Absolut Cointreau

down-arrow (1)Sex on the beach
Cuba libredown-arrow (1)